Brīvdienās dzejas disks, video un ārvalstu viesi

Nedēļas nogalē festivāls Dzejas dienas 2011 piedāvā iespēju tikties ar vairākiem ārvalstu viesiem, doties dzejas ceļojumā pa Zaķusalu, izbaudīt dzejas un video sintēzi un kļūt par jaunākā dzejas diska īpašnieku.

Dzejas dienas 2011Brīvdienu programma sāksies ar poļu dzejnieka Tadeuša Dombrovska (Tadeusz Dąbrowski) lasījumiem 10. septembrī plkst. 16.00 Satori radošajā telpā Berga bazārā Dzirnavu ielā 84 k-2. Dombrovskis ir viens spēcīgākajiem jaunās paaudzes literātiem Polijā, daudzkārt balvots vairāku dzejas krājumu autors. Autora darbus atdzejojusi un pasākumā piedalīsies arī pašmāju dzejniece Ingmāra Balode. Abus autorus būs atkārtoti iespējams satikt arī svētdien, 11.septembrī plkst. 15.30 Ģertrūdes ielā 32, kur sadarbībā ar festivālu Survival Kit gaidāma publiska saruna Dzejnieka izdzīvošanas stratēģijas. Saruna notiks angļu valodā.

Vēl kāda divu festivālu saplūšana būs vērojama 10. septembra vakarā Vidzemes tirgus vārtrūmē Brīvības ielā 90. Tur no plkst. 20.00 tiks piedāvāta video skate Word in Motion, popularizējot alternatīvas dzejas formas. Projekta video programmā iekļauta jaunāko un labāko Rietumeiropas, Krievijas un latviešu poētiskā video darbu izlase, kas veidota sadarbībā ar tekstgrupu Orbīta, Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvjiem, poētisko videofestivālu Zebra un populārākajām Krievijas dzejas video apvienībām.

Svētdien,11. Septembrī, dosimies jau labi un stipri tradicionālajā Ceļojumā ar dzejniekiem. Šogad poētiskā pastaiga notiks pa Zaķusalu un Lucavsalu. Dalībnieku ceļš vedīs pa krūmiem un pļavām, zem Salu tilta, gar Daugavu, kur kādā no nomaļajām pludmalēm kopā ar dzejniekiem varēs izbaudīt skaisti rudenīgu brīvdienu. Tikšanās plkst. 12.00 27. trolejbusa pieturā Laivu iela.

Tās pašas dienas vakarā plkst. 17.00 gaidāma jaunākā dzejas diska Dzejas piegrieztne prezentācija. Ierakstā iekļauti 19 latviešu dzejnieku darbi autoru izpildījumā. Sadarbībā ar Latvijas Universitātes radio NABA šis ir jau 4. dzejas disks, kas tradicionāli tiks dāvāts Latvijas bibliotēkām. Ieraksta prezentācijā, apspēlējot diska nosaukumu, notiks modes skate, kurā izlases veidā diskā iekļautajiem dzejoļiem speciāli veidoti vai pielāgoti tērpi. Dzejas disks ir nekomerciāls projekts, tas nav paredzēts tirdzniecībai.

Aizsākot nākamo darba nedēļu, Dzejas dienās atkal būs iespēja tikties ar ārvalstu viesiem. Šoreiz pasākumā Poetry Slam ar lasījumiem uzstāsies Ifa Meniksa (Aoife Mannix) un Džeikobs Sems Larouzs (Jacob Sam-La Rose) no Lielbritānijas un amerikāņu autors Vans Garets (Van G. Garrett). Pasākumā, kas 12. septembrī plkst. 18.00 notiks Ģertrūdes ielas teātrī Ģertrūdes ielā 101a, tiks demonstrēta neparasta dzejas forma – urbānā dzeja.

Bet tie, ko interesē tradicionālākas dzejas formas, pirmdienas vakarā plkst. 19.00 aicināti uz garīgās dzejas lasījumiem Cilvēks manī? saieta namā Vijoļšķūnis Krasta ielā 31, kur namatēva godā iejutīsies dzejnieks Uldis Bērziņš.

Nedēļas nogalē Esplanādē darbosies tradicionālais grāmatu maiņas punkts Nāc un iemaini pret īsto!, kur jau izlasītas grāmatas bez maksas būs iespējams iemainīt pret citām.

Papildu informācija par pasākumiem un viesiem pieejama mājaslapā www.dzejasdienas.lv.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Ieskaties arī
pantiņi.lv
Horoskopi