Sākas festivāls ”Dzejas dienas 2011”

Latvijas lielākais literatūras festivāls ”Dzejas dienas 2011” tiks atklāts ceturtdien, 6.septembrī, piedāvājot desmit dienu ilgu, piesātinātu pasākumu programmu. Festivālā meklējamas gan dzejas mīļotāju atzītas vērtības, gan jaunas formas.

Dzejas dienas 2011Arī šogad ”Dzejas dienu” programma trīsdaļīga. Festivāla mugurkaulu jau tradicionāli veido tādi pasākumi kā ”Ceļojums ar dzejniekiem”, ”Klasisks dzejas vakars”, gada laikā iznākušo dzejas krājumu autoru lasījumi, Literārās Akadēmijas dzejas meistardarbnīcas dalībnieku lasījumi u.c. Papildus tiem tiks piedāvāta novatoriskā programma ar pasākumiem, kas notiks pirmoreiz. Un visbeidzot, gaidāmi vairāki pasākumi ar ārvalstu viesu piedalīšanos.

Šogad ”Dzejas dienu” ieskaņā tiks atvērts Eduarda Aivara dzejas krājums ”Sakvojāžs”. Grāmatas pirmajā daļā, sasaucoties ar darba nosaukumu, izteikta autora spilgtā ceļinieka pieredze. Savukārt īpaša novitāte ir krājuma otrā daļa ”Dzejoļi ar gariem virsrakstiem”, kur ik dzejolis ir kā īsa un pat negaidīta atbalss virsrakstam, kas papildus iezīmē teritoriju, kur šī atbalss varētu aizskanēt. Dzejas krājumu atvērsim 8. septembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas zālē-lasītavā K.Barona ielā 14.

Šai pašā dienā plkst. 18.00 RKTMC ”Mazā Ģilde” Amatu ielā 3/5 gaidīsim Etnodžeza un dzejas koncertu ”Skatiens”. Tas ir laikmetīgās dzejas un mūzikas projekts, kurā vienā veselumā, skanot etnodžeza improvizācijām, vienosies latvju dainas un Liānas Langas laikmetīgā dzeja. Pasākumā piedalīsies dzejniece Liāna Langa un mūziķi Zane Šmite, Ilze Grunte, Gints Pabērzs un Andris Grunte.

Pieminot dzejnieka Aleksandra Čaka 110. dzimšanas dienu, 8. septembrī plkst. 19.00 ”Satori” radošajā telpā Berga bazārā Dzirnavu ielā 84 k-2 notiks pasākums ”ALAKREZ. Čaks trijās mēlēs”. Apgāds ”Mansards” izdošanai sagatavojis dzejas krājumu ”ALAKREZ” (ЗЕРКАЛА jeb spoguļi, lasot no labās uz kreiso), kurā iekļauti vairāki desmiti jaunu atdzejojumu krievu valodā. Pagājušajā gadā, savukārt, klajā nācis eposa ”Mūžības skartie” tulkojums gruzīnu valodā. Čaks latviešu, krievu un gruzīnu valodā skanēs mūziķu un tulkotāju Ulža Bērziņa, Alekseja Gerasimova, Ērika Grigolijas u.c. lasījumā. Vakaru vadīs grāmatas ”ALAKREZ” veidotājs, atdzejotājs Sergejs Moreino. Vakara valodas – latviešu, krievu.

Lai pārbaudītu savu varēšanu, jaunie talanti 9. septembrī plkst. 17.00 aicināti piedalīties pasākumā ”Brīvais mikrofons”. Tā ir pamudinoša iespēja un izaicinājums savas dzejas lasījumam uz lielās dzejas skatuves vēl nenonākušajiem autoriem. Piedalīties aicināti visi, kas jūt vēlmi dalīties savā radošajā rakstniecībā un ieklausīties citos vēl neatklātajos talantos. ”Brīvais mikrofons” būs pieejams LU Humanitāro zinātņu fakultātē Visvalža ielā 4a.

Vakars noslēgsies plkst. 18.00 ar pasākumu ”Mīl mani Dievs – lietuviešu dzeja un atdzeja”. Pasākums Kafejnīcā-lasītavā ”Pastnieks zvana divreiz” Alberta ielā 13 ir iecerēts kā dzejnieka Pētera Brūvera piemiņas vakars. Piedalīsies lietuviešu dzejnieks Antans Jonīns (Antanas A. Jonynas), P. Brūvera meitas Zane Brūvere, Indra Brūvere un citi.

Trīs dienas, no 9. līdz 11. septembrim, Esplanādē darbosies tradicionālais grāmatu maiņas punkts, kur jau izlasītas grāmatas bez maksas būs iespējams iemainīt pret citām.

Papildus oficiālajai programmai, kas notiek Rīgā, ”Dzejas dienas” tiek svinētas arī citviet Latvijā. Ar festivāla sadarbības programmu iespējams iepazīties mājaslapā www.dzejasdienas.lv. Tur arī meklējama papildu informācija par oficiālās programmas pasākumiem un viesiem.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Sīkākas ziņas: Inga Bodnarjuka, Dzejas dienu koordinatore: +371 2 5936493


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Ieskaties arī
pantiņi.lv
Horoskopi